Ďalšie dve z pobočiek košickej mestskej knižnice zrekonštruovali

Ďalšie dve z pobočiek košickej mestskej knižnice zrekonštruovali

Knižnica pre mládež mesta Košice (KMMK) zrenovovala ďalšie dve školské pobočky, a to v Základnej škole (ZŠ) Janigova na Sídlisku KVP a v ZŠ Krosnianska 4 v mestskej časti Dargovských hrdinov.

      K úplnej obnove interiérov došlo po viac ako 30 rokoch ich prevádzkovania. Uvedené pobočky boli zatvorené od vlaňajšieho novembra, s prácami začali koncom minulého roka. „Rozhodli sme sa vtedy využiť čas, kedy nás v tej dobe platné opatrenia obmedzovali v našej hlavnej činnosti v smere k čitateľom a tiež školské prázdninové obdobie. Pri prácach nám veľmi vyšli v ústrety školy, ktoré pre nás zabezpečili nielen čistenie, opravy a maľovanie, ale pomohli nám aj s uskladnením či vypratávaním,“ uviedla riaditeľka KMMK Kamila Prextová.
      Okrem iného pribudli napríklad nové regály, stoly a stoličky či taburetky. Na rekonštrukciu z rozpočtu knižnice prefinancovali dokopy takmer 9000 eur.
      Vynovenú pobočku knižnice na Sídlisku KVP otvorili v stredu, v MČ Dargovských hrdinov tak plánujú urobiť vo štvrtok (20.1.). Ako pripomenula, tieto školské pobočky v roku 2021 navštívilo okolo 900 čitateľov a ich knižný fond tvorí viac ako 10.000 kníh.
      KMMK sa doposiaľ podarilo úplne obnoviť alebo čiastočne zmodernizovať mimoškolské pobočky LitPark v Kulturparku, Nezábudku na Poľovníckej ulici, pobočku na ulici Boženy Němcovej ako aj školské pobočky v ZŠ Belehradská a ZŠ Lechkého.

Zdroj: TASR

Foto: KMMK

Odporúčame

TOP články