Covid-19 úplne zatvára ďalšie košické školy

Košické ZŠ hlásia najviac nakazených v tomto školskom roku

Zhruba každý šiesty žiak niektorej z košických základných škôl (ZŠ) nemohol ísť dnes ísť na vyučovanie do svojej triedy. Výrazne sa zhoršujúca epidemiologická situácia na košických ZŠ sa prvýkrát vyrovnala už aj celoslovenskému priemeru, ktorý aktuálne predstavuje 17 percent žiakov na nedobrovoľnej on-line výučbe. Koncom týždňa však tieto počty už aj prevýši. 

V porovnaní s rovnakým obdobím uplynulého týždňa sa počet žiakov v karanténe zvýšil o vyše 1000, resp. o 60 percent a k utorku 16. novembra dosahuje 2822 žiakov v 137 triedach. To je zatiaľ najviac od vypuknutia pandémie. 

Na ZŠ Gemerská majú 50 pozitívnych, na ZŠ Park Angelinum 22

Až do 22. novembra je úplne uzavretá ZŠ Gemerská, kde ochorenie Covid-19 hlásilo spolu 50 ich zamestnancov a žiakov. Tento týždeň sa už priamo v škole nebude vyučovať ani na ZŠ Park Angelinum, kde mali kvôli 22 pozitívnym žiakom a pedagógom doteraz na dištančnom vzdelávaní všetkých 11 tried na II. stupni. Na základe rozhodnutia RÚVZ k nim pribudnú aj všetky triedy na I. stupni, pričom deti z nich sa vrátia do školy až 29. novembra.

Košickí hygienici už predtým do on-line priestoru presunuli aj vzdelávací proces na II. stupni ZŠ Krosnianska 4 a na 1. stupni ZŠ Trebišovská. Na oboch týchto školách uvidia žiakov v laviciach až od budúceho utorka.

Vedúca oddelenia školstva verí, že sa čo najskôr dajú zaočkovať aj tí zamestnanci ZŠ, ktorí doposiaľ váhali 

Ako uviedla vedúca oddelenia školstva košického magistrátu Beáta Lopušniaková, v meste je v súčasnosti už len šesť základných škôl, ktorých výučba sa nemusí prispôsobovať negatívnym dôsledkom nového koronavírusu. Ani ďalšia prognóza nie je veľmi radostná, keďže im neustále pribúdajú nepriaznivé oznámenia zo škôl.

„Dnes boli naposledy v škole aj zvyšní žiaci na ZŠ Bernolákova 16, kde od štvrtka prejde všetkých jej 28 tried kompletne na on-line výučbu. Podobne to bolo aj na ZŠ Fábryho, kde dištančné vzdelávanie čaká od štvrtka celý I. stupeň. Ak to pôjde ďalej týmto tempom, do konca týždňa budeme mať štvrtinu žiakov bez prezenčnej výučby. Zostáva nám všetkým dúfať, že aj vzhľadom na aktuálnu situáciu sa čo najskôr dajú zaočkovať aj tí zamestnanci našich škôl, ktorí tak z rôznych dôvodov doposiaľ neurobili. Veríme, že všetci naši zamestnanci, školáci a aj ich rodičia budú dôsledne dodržiavať všetky odporúčania a nariadenia RÚVZ, aby sme spomalili šírenia tohto ochorenia,“ dodala.

Vladimír Fabián

Foto: Mesto Košice

Odporúčame

TOP články