Cestujúci môžu využívať ďalšiu zmodernizovanú zastávku

Cestujúci môžu využívať ďalšiu zmodernizovanú zastávku

Od pondelka 15. mája je cestujúcim MHD k dispozícii zrekonštruovaná zastávka Okresný úrad v smere na Mier. Zároveň sa zrušila dočasná zastávka, ktorá bola umiestnená zhruba o 50 metrov ďalej.

Zastávka je zrekonštruovaná po stavebnej stránke. Na nástupišti bol osadený prístrešok, pribudol označník s elektronickou informačnou tabuľou o príchodoch autobusov, lavičky a vodorovné dopravné značenie. Jej rekonštrukcia bola súčasťou II. etapy Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach, v rámci ktorej sa od marca do mája rekonštruoval poltucet zastávok MHD.

Doposiaľ sa odovzdali do predčasného užívania aj zrekonštruované zastávky Nová nemocnica, Považská v smere k Hlavnej pošte, Ružová, OC Galéria v smere ku Krajskému súdu a zastávka Okresný úrad v smere k Amfiteátru. Okrem toho, autobusové zastávky na Staničnom námestí (vo všetkých štyroch smeroch) a na Belehradskej ulici na Sídlisku Ťahanovce sa v smere do centra doplnili o informačné tabule o príchodoch autobusov.

Pomohli peniaze z eurofondov

Kompletné preberanie všetkých zastávok by sa v závislosti od aktuálnych poveternostných podmienok malo uskutočniť v závere tohto týždňa. Investícia za 510 904 eur bola financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu. Okrem eurofondov prispel na tento projekt aj štátny rozpočet, zvyšok peňazí predstavujú vlastné finančné zdroje mesta.

Mesto Košice chce aj naďalej pokračovať s modernizáciou zastávok MHD. Za uplynulé štyri roky sa ich zmodernizovalo 29, ku ktorým teraz pribudol ďalší poltucet. V pláne je aj ďalšia etapa ich modernizácie v mestských častiach Sever, Dargovských hrdinov, Sídlisko KVP, Juh a Staré Mesto. Konkrétny termín realizácie ďalších rekonštrukcií bude závisieť od získania externých finančných zdrojov z eurofondov.

Zdroj. mesto Košice

Foto (ilustr.): Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články