Brožúra „Strieborný vek sa dotýka každého Košičana“ pomáha seniorom

Brožúra „Strieborný vek sa dotýka každého Košičana“ pomáha seniorom

Strieborný vek sa dotýka každého Košičana je názov brožúry – pomôcky pre seniorov, vďaka ktorej sa môžu dozvedieť všetko o sociálnych službách v meste Košice, ako aj o pripravovaných projektoch v oblasti starostlivosti o nich. Brožúra bola vydaná v októbri 2021 v celkovom náklade 5 500 kusov a za krátky čas dosiahla veľký úspech.

S podporou vedenia mesta Košice sa na nej autorsky podieľali Oddelenie sociálnych vecí a Referát marketingu a styku s verejnosťou Magistrátu mesta Košice. Plnofarebný „sprievodca“ sociálnymi službami, o ktorého je medzi košickými seniormi enormný záujem, vznikol vôbec po prvý raz v novodobej histórii Košíc.
Mesto zároveň venovalo mestským častiam vyše dvetisíc brožúr pre košických seniorov. Seniori sa z brožúry dozvedia napríklad ako sa dostanú k sociálnemu bývaniu pre dôchodcov, ako, kde a za koľko sa môžu v Košiciach cenovo výhodne stravovať, čo pre nich ponúka opatrovateľská či prepravná služba a podobne.
Samozrejme, v brožúre nechýbajú príslušné kontakty, adresy, ako aj informácie o tom, aké doklady bude senior potrebovať, ak prejaví záujem o hociktorú zo sociálnych služieb na území mesta. Brožúru s názvom Strieborný vek sa dotýka každého Košičana nájdete aj na webe mesta Košice: https://static.kosice.sk/…/strieborny…/mobile/index.html

Doteraz boli dispozícii aj na Magistráte mesta Košice, v súčasnosti však nie je prístupný pre verejnosť. Ak si však vy, vaša stará mama, starý otec alebo ktokoľvek blízky chcete brožúru prelistovať priamo vo svojich rukách, napíšte správu mestu, napríklad na facebookovej stránke Košice – Mesto Košice a brožúru vám pošlú domov.

Zdroj: Mesto Košice

Foto: Fb Mesto Košice

Odporúčame

TOP články