Mesto vyjadrilo podporu Ukrajine i partnerskému Užhorodu

Mesto vyjadrilo podporu Ukrajine i partnerskému Užhorodu

 Mesto Košice vyjadrilo podporu Ukrajine, ako aj partnerskému mestu Užhorod. Na sociálnej sieti to uviedol primátor Jaroslav Polaček s tým, že rezolútne odsudzujú konanie ruského prezidenta Vladimira Putina a agresiu Ruska.


      „Mesto Košice už pri vyeskalovaní tejto situácie a nepriaznivých predpovediach politických analytikov pred pár týždňami podniklo kroky a splnilo si, obrazne povedané, všetky domáce úlohy v predstihu,“ uviedol primátor Jaroslav Polaček. Ako región na východe Slovenska a druhé najväčšie mesto na Slovensku si podľa jeho slov uvedomujú vážnosť situácie.
      Primátor adresoval list s pozvaním ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽANO). Pre prevoz humanitárnej pomoci či vlnu utečencov, ktorí sa budú snažiť prejsť na Slovensko, sa podľa vlastných slov snaží spojiť s Ministerstvom vnútra (MV) SR.
      Mesto zároveň ponúka pomoc Užhorodu. „Z tohto pohľadu je dôležité, aby sme sa aj my, Košičania, dokázali zomknúť, aby sme boli pripravení a ochotní podať pomocnú ruku,“ uviedol primátor Košíc.

Zdroj: TASR

Odporúčame

TOP články